Trump i Kim usiądą do rozmów

numer 1972 - 10.03.2018Świat

WASZYNGTON–PJONGJANG Prawdopodobnie w maju odbędzie się spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa z przywódcą Korei Płn. Kim Dzong Unem. Jak podają amerykańskie media, do czasu bilateralnej rozmowy Pjongjang zobowiązał się do wstrzymania wszystkich prób balistycznych.

O możliwości spotkania przywódców USA i Korei Płn. poinformował szef południowokoreańskiego bura bezpieczeństwa narodowego Czung Uj Jong w trakcie konferencji prasowej w Waszyngtonie. Wraz z szefem agencji wywiadowczej Suhem Hunem przekazał on list Kim Dzong Una, adresowany do Donalda Trumpa, otrzymany podczas ostatniego spotkania z dyktatorem w Pjongjangu.

W piśmie przedstawionym Donaldowi Trampowi znajdują się warunki, jakie komunistyczny dyktator stawia przed rozpoczęciem rozmów z Waszyngtonem. Amerykańskie stacje telewizyjne Fox News i CNN informują, że znajduje się w nim również zobowiązanie KRLD do zaprzestania prób balistycznych i testów jądrowych. Prezydent Stanów Zjednoczonych zaaprobował spotkanie. „Kim Dzong Un przekazał, że godzi się na całkowitą rezygnację z broni jądrowej, a nie tylko na zamrożenie programów jądrowych” – napisał na swoim profilu w portalu społecznościowym amerykański prezydentzawartość zablokowana

Autor: Aleksander Kłos


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się