​Sensacja! Rosa ograła mistrza

Dodano: 12/03/2018 - numer 1973 - 12.03.2018
Tego nikt się nie spodziewał. Po ostatniej porażce z Treflem Sopot wielu spisywało Rosę Radom na straty, tymczasem Zieloni pokazali wielką determinację i walkę do końca, dzięki czemu pokonali na wyjeździe mistrza Polski Stelmet Enea BC Zielona Góra 91:88. Emocji nie zabrakło do ostatnich sekund spotkania. Stelmet przystąpił do meczu zmęczony nieco batalią z AS Monaco w 1/8 finału Ligi Mistrzów, a radomianie umieli z tego skorzystać. Zielone Smoki dobrze zaczęły mecz, po pierwszej kwarcie prowadząc 24:20, ale jeszcze przed przerwą mistrzowie Polski odrobili straty, zapewniając sobie czteropunktowe prowadzenie. Na parkiecie trwała regularna wymiana ciosów – jak tylko Rosa zdołała zniwelować przewagę, to gospodarze znów rzucali dwa–trzy punkty. Prawdziwy rollercoaster zaczął się w ostatniej