fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Nie ma mandatu, nie może reprezentować rady

numer 1973 - 12.03.2018Polska

Członkami Krajowej Rady Sądownictwa zostali nowi sędziowie – to już fakt. Podczas gorącej politycznej debaty niemal bez echa przeszła istotna zmiana. Sędzia Waldemar Żurek przestał być rzecznikiem KRS‑u. – Bo nie jest już członkiem rady – zwraca uwagę poseł Stanisław Piotrowicz.

Podczas wtorkowego głosowania posłowie zdecydowali, że w Krajowej Radzie Sądownictwa zasiądzie 15 nowych sędziów. Tym samym wygasł mandat poprzedników. Wśród nich znalazł się jeden z najsłynniejszych w ostatnich miesiącach przedstawicieli korporacji, pochodzący z Krakowa sędzia Waldemar Żurek.

Na stronie internetowej Krajowej Rady Sądownictwa natychmiast odnotowano zmiany – pojawiły się nazwiska nowych sędziów. Za to niespodzianka czekała w zakładce „dane kontaktowe”. Do niedzielnego południa widniało tam bowiem: „SSO Waldemar Żurek, rzecznik prasowy ­KRS-u”. Czyżby więc sędzia Żurek nadal reprezentował radę? Bynajmniej.

– Stracił mandat do zasiadania w Krajowej Radzie Sądownictwa, a rzecznik rady musi być jej członkiem – tłumaczy „Codziennej” poseł Stanisław Piotrowicz.

Tymczasem we wtorkowy wieczór, czyli już po głosowaniu w Sejmie, na antenie Tok FM sędzia Żurek mówił m.in. o problemach ze zwołaniem inauguracyjnego posiedzenia KRS‑uzawartość zablokowana

Autor: Grzegorz Broński


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się