Były minister sprawiedliwości z zarzutami

numer 1974 - 13.03.2018PolskaBROŃ Zarzuty związane z nielegalnym zdobyciem pozwolenia na broń w 2012 r. usłyszał w poniedziałek w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach b. minister infrastruktury i sprawiedliwości w rządach PO-PSL, poseł PO Cezary Grabarczyk.

Jak poinformowała w poniedziałek w komunikacie Prokuratura Krajowa, prokurator Prokuratury Regionalnej w Katowicach ogłosił zarzuty posłowi Cezaremu Grabarczykowi – wiceprzewodniczącemu klubu Platformy Obywatelskiej. Dotyczą one poświadczenia nieprawdy w toku postępowania o wydanie pozwolenia na posiadanie broni palnej.

Jak podała PK, po stawieniu się w prokuraturze poseł został przesłuchany w charakterze podejrzanego. W rozmowie telefonicznej z jedną z komercyjnych stacji telewizyjnych po opuszczeniu prokuratury Grabarczyk powiedział, że sprawa ma charakter polityczny. Poinformował, iż nie przyznał się do stawianych mu zarzutów.

W poniedziałek prokurator postawił Grabarczykowi zarzut popełnienia przestępstwa z art. 271 par. 1 i 3 Kodeksu karnego (poświadczenie nieprawdy przez funkcjonariusza publicznego, co do okoliczności mającej znaczenie prawne – w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej; zagrożony karą do 8 lat), a także art. 231 parzawartość zablokowana

Autor: ga


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się