fot. Radek Pietruszka/PAP

Polska wspiera rozszerzenie UE

numer 1975 - 14.03.2018Świat

Szef polskiego MSZ-etu Jacek Czaputowicz w czasie jednodniowej wizyty odwiedził Skopje, gdzie spotkał się z najważniejszymi przedstawicielami macedońskich władz. Podczas wizyty na Bałkanach doszło również do polsko-amerykańskich rozmów ze specjalnym wysłannikiem Departamentu Stanu USA ds. Holokaustu Thomasem Yazdgerdim.

Głównym tematem poniedziałkowej wizyty szefa polskiego MSZ-etu w stolicy Macedonii Skopje były starania tego kraju i innych państw regionu o akcesję do Unii Europejskiej.

Przed południem szef polskiej dyplomacji wraz ze swoim macedońskim odpowiednikiem Nikołą Dimitrowem otworzył obrady siódmej edycji konferencji skopijskiej – cyklicznego forum konsultacyjnego mającego na celu przekazywanie polskich doświadczeń przedakcesyjnych do UE partnerom z instytucji rządowych w Republice Macedonii. Jak podkreślał Dimitrow, pomoc ze strony Polski odgrywa znaczącą rolę w procesie zbliżenia Macedonii z Unią. Macedończycy chcą się wzorować na Konferencji Utrechckiej, która pozwalała na współpracę Polski i Holandii w koordynacji przyjęcia naszego kraju do UE.

– Polska zawsze była zdecydowanym zwolennikiem polityki rozszerzenia i dzieliła się swoim doświadczeniem z partnerami z Bałkanów Zachodnich – powiedział w Skopje Jacek Czaputowiczzawartość zablokowana

Autor: Maciej Kożuszek


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się