fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Kluby „GP” już w Budapeszcie

numer 1975 - 14.03.2018Temat Dnia

Dziś rano klubowicze „Gazety Polskiej” dotarli do Budapesztu. Pociągiem do stolicy Węgier przyjechało 600 osób. Wczoraj delegację wyjazdu przyjął Mateusz Morawiecki. – Podziwiam waszą determinację, regularność wyjazdów, konsekwencję i solidarność z naszym bratnim narodem węgierskim. Bardzo dziękuję za to, że te kontakty nieformalne między naszymi społeczeństwami kwitną dzięki waszej aktywności – mówił premier.

Wyjazd pociągu z Warszawy Centralnej był przewidziany na godz. 13.30. Przedtem z delegacją klubów „GP” spotkał się premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podziękował za budowanie relacji polsko-węgierskich.

– To szósty wyjazd, co świadczy o pewnej tradycji pomagania naszym braciom węgierskim. W Europie staramy się razem wpływać na Europę i przekształcać ją w kierunku prawdziwej wolności i solidarności, czyli ideałów, które są nam szczególnie bliskie. Czasami jest niełatwo i tym bardziej warto się trzymać razem. Pozdrawiam również przez waszą delegację przyjaciół węgierskich. Będę się kontaktował z panem premierem Orbánem, aby mu zakomunikować, jaki jestem szczęśliwy, że delegacja Polska udaje się na Węgry, i żeby zapewnić o moim wsparciu – mówił premier.

Przed wyjazdem mobilizacja była wyjątkowa. – Wybierałem się od sześciu lat, ale po raz pierwszy mi się udało. Cieszę się, że było to możliwe – mówi nam pan Mirosław, jeden z klubowiczówzawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się