Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Ostrożnie z prądem

Dodano: 20/03/2018 - numer 1980 - 20.03.2018
W ostatnim czasie w stolicy, a szczególnie na warszawskich Bielanach, pojawiła się plaga nieuczciwych sprzedawców prądu. Ofiarą osób podających się za pana z elektrowni lub zakładu energetycznego padają osoby starsze. Policja apeluje, aby nie podejmować pochopnych decyzji. Były już oszustwa na policjanta, wnuczka, teraz do tego niechlubnego grona dołączają oszustwa na przedstawiciela elektrowni bądź zakładu energetycznego. Przedstawiciele tych instytucji wzbudzają zaufanie szczególnie osób starszych. Mechanizm działania w ich przypadku jest bardzo prosty, ale skutki niestety już nie takie łatwe do odwrócenia. Oszuści przeważnie podają, że reprezentują firmę energetyczną, której nazwa brzmi bardzo podobnie do nazwy znanego zakładu, po czym informują, że należy podpisać nową umowę. Jej
     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze