Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Stare-nowe podziemia Dolnego Śląska

Dodano: 21/03/2018 - numer 1981 - 21.03.2018
Wydawałoby się, że 73 lata po zakończeniu II wojny światowej nie ma już nic do odkrycia. Tymczasem wciąż znajdowane są kolejne podziemia, a te już znane udostępniane są turystom. Eksploratorzy związani z miesięcznikiem „Odkrywca” dokonali odwiertów, które potwierdziły obecność zasypanych sztolni na terenie Lubania. Tunele znane były od lat, ale nikt nie potrafił ich dokładnie zlokalizować. W końcu się udało, choć odwierty były prowadzone na głębokości ponad 20 m. Istnieje prawdopodobieństwo, że właśnie w tych tunelach wycofujące się wojska niemieckie ukryły sprzęt, którego z różnych względów nie mogły ze sobą zabrać. Tajemnicze tunele będą jeszcze długo rozpalały wyobraźnię poszukiwaczy, bo nie wiadomo kiedy uda się je dokładnie zbadać. Tymczasem w Książu trwa przystosowywanie
     

77%
pozostało do przeczytania: 23%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze