Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Na moment jak w domu

Dodano: 23/03/2018 - numer 1983 - 23.03.2018
Dać nadzieję na zmiany i siłę do ich wprowadzenia, ale też na tych kilka godzin stworzyć namiastkę domu – to już tradycja świątecznych spotkań dla osób bezdomnych. Odbędą się one w Wielką Środę w warszawskim Teatrze Kamienica i Niedzielę Wielkanocną w Pensjonacie św. Łazarza. Na co dzień niewidoczni i zapomniani przez urzędników. W mediach najczęściej obecni jako śmiertelne ofiary mrozów. Lekceważeni i oceniani stereotypowo. To oczywiście skrótowa charakterystyka ludzi bezdomnych, dla których każdy dzień stanowi walkę o przeżycie. Należy pamiętać, że wiele z tych osób utraciło swoje mieszkania na skutek dzikiej reprywatyzacji. Coraz liczniejszy odsetek w tym środowisku stanowią ludzie młodzi. Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej i Fundacja ATUT, działająca przy Teatrze Kamienica, to 
     

27%
pozostało do przeczytania: 73%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze