Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Garaże znikną z Nowego Centrum Łodzi

Dodano: 24/03/2018 - numer 1984 - 24.03.2018
We wschodniej części Nowego Centrum Łodzi przy ul. Wierzbowej niedaleko siedziby Zakładu Wodociągów i Kanalizacji oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego zostanie wyburzone kilkadziesiąt garaży. W tym rejonie Miejska Pracownia Urbanistyczna zaplanowała pasaż dostępny dla pieszych i samochodów. – Na sesji rady miejskiej radni muszą podjąć uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego. Potem łodzianie będą mogli zgłaszać uwagi do tego planu. Dopiero po wyłożeniu projektu zostanie podjęta ostateczna uchwała. Przy ul. Wierzbowej zniknie 49 garaży, a w zamian za to pojawi się droga – wyjaśnia Robert Warsza, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Zdaniem radnego PiS-u Włodzimierza Tomaszewskiego likwidacja garaży i
     

77%
pozostało do przeczytania: 23%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze