Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Wspólne zielone ulice

Dodano: 30/03/2018 - numer 1989 - 30.03.2018
Większość ulic w Łodzi może nie doczekać się w najbliższych latach nowej zieleni. Dlatego radni proponują stworzenie specjalnego programu zachęcającego mieszkańców do dbania o drzewa, krzewy i trawniki znajdujące się przy ulicach. – Jest już akcja „Zielone podwórka”, ale najtrudniejsza do utrzymania jest zieleń przyuliczna. Do poprawy stanu zieleni przydałoby się wsparcie wspólnot mieszkaniowych i właścicieli budynków. Łodzianie chcący dbać o zieleń mogliby otrzymać np. wsparcie rzeczowe, finansowe czy nawet pomoc ze strony urzędników. Tak robią Kraków, Warszawa i Budapeszt. Program miejski mógłby się nazywać „Wspólne zielone ulice” – twierdzą łódzcy samorządowcy. Radni proponują także, by w Łodzi pojawiły się ­m.in. budki dla ptaków, karmniki, wybiegi dla psów oraz kosze na śmieci.
     

88%
pozostało do przeczytania: 12%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze