Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Nowe łódzkie liceum

Dodano: 06/04/2018 - numer 1994 - 06.04.2018
W budynku po wygaszanym Gimnazjum nr 28 przy ul. Kopcińskiego w Łodzi od września będzie działało XI LO. Początkowo w placówce pojawią się trzy oddziały – jeden kształcący głównie w języku angielskim, drugi w języku francuskim, a trzeci o profilu ogólnym. – Chcemy, by później uczniowie dwujęzycznego liceum kształcili się w zawodach medycznych i prawniczych – przekonuje Bogusław Olejniczak, pełnomocnik prezydenta ds. organizacji nowego liceum ogólnokształcącego. Jednak mimo że liceum ma ruszyć od 1 września, to władze Łodzi dopiero teraz zainteresowały się promocją placówki. Dodatkowo politycy SLD nadzorujący powstawanie liceum nie potrafią mówić o edukacji bez używania argumentów politycznych. – Wiemy, że w związku z utworzeniem liceum rzucano nam kłody pod nogi, ale my sobie z tym
     

79%
pozostało do przeczytania: 21%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze