Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Nie wolno popełniać błędów Kompanii Węglowej

Dodano: 06/04/2018 - numer 1994 - 06.04.2018
Trwają negocjacje płacowe w Polskiej Grupie Górniczej. Zarząd PGG nie ukrywa, że są trudne. Górnicy chcą bowiem od razu korzystać z dobrych wyników górnictwa i związki maksymalizują żądania. – Zarząd PGG kieruje się odpowiedzialnością za spółkę i miejsca pracy. Dlatego chce uniknąć sytuacji, która miała miejsce w Kompanii Węglowej w 2015 r., gdy przekraczające możliwości firmy żądania płacowe doprowadziły do upadłości firmy – zaznacza Tomasz Głogowski, rzecznik PGG. Rząd traktuje górników bardzo poważnie. Odbyło się już spotkanie strony społecznej z zarządem PGG w obecności ministra i wiceministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego i Grzegorza Tobiszowskiego. – Podczas negocjacji zarząd PGG zaproponował przeznaczenie na podwyżki dla 
     

22%
pozostało do przeczytania: 78%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze