Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​A może plac Żołnierzy Wyklętych?

Dodano: 07/04/2018 - numer 1995 - 07.04.2018
Z pl. Słowiańskiego w Legnicy najpierw zniknął pomnik wdzięczności dla Armii Sowieckiej, teraz mieszkańcy planują, jak urządzić centralne miejsce w mieście. Działacze stowarzyszeń Wielka Legnica i Endecja wracają do pomysłu sprzed roku, zakładającego, żeby pl. Słowiański przemianować na pl. Żołnierzy Wyklętych. Chcą też więcej przestrzeni. Jak powiedział radiu Legnica.fm Artur Borodacz z Wielkiej Legnicy, plac powinien przede wszystkim stać się miejscem rekreacyjnym dla mieszkańców miasta. Proponuje dużo zieleni i fontannę – pęknięta granitowa bryła będzie symbolizowała poległych bohaterów. Aktywiści stworzyli też profil na Facebooku „Popieram powstanie pl. Żołnierzy Wyklętych w Legnicy”. To kontrpropozycja dla innej grupy mieszkańców miasta, którzy chcą, aby w miejscu pomnika
     

82%
pozostało do przeczytania: 18%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze