Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Jak ministrowie Komorowskiego rozbijali bank

Dodano: 09/04/2018 - numer 1996 - 09.04.2018
fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska
fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Ponad 8 tys. zł – to kwota dodatkowych nagród, jakie za każdy miesiąc pracy w Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego otrzymał słynny minister „od zegarków” Sławomir Nowak. Jak się okazuje, były prezydent wywodzący się z Platformy Obywatelskiej bardzo doceniał swoich współpracowników, o czym również świadczyć może blisko 800 tys. zł wypłaconych im zaraz po przegranych z Andrzejem Dudą wyborach prezydenckich. Kwestia przyznania nagród dla urzędników gabinetu premier Beaty Szydło miała być politycznym paliwem dla opozycji, dzięki któremu ta odzyskałaby kilka punktów procentowych w sondażach. Plany te pokrzyżował prezes PiS‑u Jarosław Kaczyński, który zapowiedział, że przyznane premie zostaną przekazane na cele charytatywne, a także zaproponował, aby uposażenie parlamentarzystów
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze