Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Odnawiają Księży Młyn

Dodano: 10/04/2018 - numer 1997 - 10.04.2018
Prawdopodobnie w tym roku ruszy rewitalizacja kilku zabytkowych budynków na łódzkim Księżym Młynie. Remontu doczekają się m.in. domy pod adresami: Księży Młyn 2, 8, 10, Przędzalniana 49 i 51 oraz Fabryczna 21. Odnowione mają zostać budynki gospodarcze, a w jednym z nich uruchomiony tzw. Klub Księżego Młyna. Przy ul. Fabrycznej powstanie parking na ponad 50 aut. Wzdłuż dawnej bocznicy kolejowej stworzony zaś będzie pieszo-rowerowy pasaż. Także w tym roku zaplanowano remont trzech zabytkowych pomp wodnych. Po rozpatrzeniu wniosku o dofinansowanie urzędnicy planują podpisanie umów z wykonawcami. – Otworzyliśmy już oferty na budowę pasażu i remont pomp. Ogłaszamy też przetargi na remont domów po parzystej stronie ul. Księży Młyn – mówi Robert
     

75%
pozostało do przeczytania: 25%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze