Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Pamiętamy o ofiarach zbrodni katyńskiej

Dodano: 14/04/2018 - numer 2001 - 14.04.2018
UROCZYSTOŚĆ \ W całej Polsce obchodzono Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W uroczystościach wzięły udział najważniejsze osoby w państwie, w tym prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki oraz Mariusz Błaszczak, szef MON‑u. Mija 78 lat od zamordowania przez Rosjan co najmniej 21 768 obywateli Polski, w tym ponad 10 tys. oficerów wojska i policji. W piątek w całej Polsce uczczono pamięć ofiar tego brutalnego mordu. Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty przed pomnikiem Katyńskim w Warszawie. Premier Mateusz Morawiecki odwiedził natomiast Muzeum Katyńskie, gdzie zapalił znicze. „Oddając hołd wszystkim ofiarom w Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, dajemy świadectwo, że pamiętamy, a walka o prawdę to zwycięstwo” – napisał w piątek na Twitterze szef rządu. W dniu
     

48%
pozostało do przeczytania: 52%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze