​Poczta Polska nie zmieni cennika

numer 2002 - 16.04.2018Gospodarka

USŁUGI Chociaż z powodu braków kadrowych codziennie 15 proc. rejonów pocztowych nie jest obsadzonych, Poczta Polska nie chce się ratować masowym zatrudnianiem obcokrajowców. Nie będzie też na siłę szukała inwestora dla swojego Banku Pocztowego.

Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej, na niedawnym spotkaniu z dziennikarzami przyznał, że w całym kraju brakuje mu ponad 1800 listonoszy, ok. tysiąca pracowników w służbie okienkowej oraz kilkuset kierowców. Z powodu znacznego wzrostu liczby przesyłek komercyjnych poczta rozwija plany zastosowania automatów pocztowych.

– Chcemy już w tym roku uruchomić sieć takich urządzeń w całej Polsce, a na razie działa ich 40. Mamy obecnie największą liczbę punktów odbioru, a do końca 2018 r. powiększymy ją o kolejne lokalizacje i będziemy mieli ponad 11 tys. punktów – dodał szef Poczty Polskiej.

Prezes Sypniewski zapowiedział, że jego firma zamierza stanąć do kolejnego przetargu na obsługę przesyłek sądowych. Obecny kontrakt kończy się w 2018 r. Zdaniem prezesa Poczta Polska jest najlepiej przygotowanym operatorem do wykonywania tego zadania. Zdecydowanie zaprzeczył, jakoby w związku ze zmianą przepisów i przyznaniu poczcie wyłączności cena obsługi sądów i prokuratur miała wzrosnąć o kilkadziesiąt procent w porównaniu z poprzednią umowązawartość zablokowana

Autor: a.mac


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->-->