fot. Filip Blazejowski/Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Zapowiedzi PiS‑u

numer 2002 - 16.04.2018Polska

To będzie bardzo pracowite kilka miesięcy dla polityków Prawa i Sprawiedliwości. Premier Mateusz Morawiecki wraz z innymi członkami rządu zaproponowali wiele pomysłów, które zostaną wprowadzone w życie do czasu wyborów samorządowych. Najważniejsze z nich mieszczą się w ramach tzw. piątki Morawieckiego.

Na liście zapowiedzianych, najważniejszych obietnic znajduje się pięć wielkich programów. Dla dzieci i młodzieży szkolnej Wyprawka czy inaczej program Dobry Start: 300 zł dla każdego dziecka w wieku szkolnym przed rozpoczęciem roku szkolnego, aż do 18. roku życia. Seniorzy skorzystają z dobrodziejstwa programu Dostępność+, który zakłada poprawę warunków życia osób najstarszych. Na ten cel rząd planuje przeznaczyć 23,2 mld zł. Ulgą dla przedsiębiorców stanie się obniżenie podatku CIT z 15 do 9 proc. oraz niższy ZUS dla małych firm, osiągających miesięczne obroty do wysokości 2,5 minimalnych pensji w Polsce, naliczany proporcjonalnie do przychodów. Rząd wspomoże Polskę lokalną największym w ostatnich trzech dekadach programem budowy dróg gminnych i powiatowych o wartości 5 mld zł. Już w tym roku kwota, którą przeznaczy się na budowę dróg, wzrośnie do 1,5 mld zł.

Poza piątką Morawieckiego złożono wiele innych obietnic społecznych. Dzięki programowi Mieszkanie+ 100 tys. mieszkań ma już być w budowie w przyszłym roku.

Kompleksową pomoc dla rodzin zaplanowano w programie Mama+zawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się