fot. dlazycia.info\d.

„Piękni od poczęcia” przeszli ulicami

numer 2002 - 16.04.2018Temat Dnia

Kilkanaście tysięcy ludzi wzięło udział w szczecińskim marszu dla życia, który pod hasłem „Piękni od poczęcia” przeszedł w niedzielę ulicami Szczecina. Organizuje go Bractwo Małych Stópek, które prócz manifestowania wartości życia ratuje każdego roku kilkadziesięcioro nienarodzonych dzieci przed śmiercią aborcyjną.

Od początku istnienia marszu odpowiedzialny za jego organizację jest ks. Tomasz Kancelarczyk. W pierwszym wzięło udział nieco ponad sto osób, w większości starsze kobiety, które przeszły niecały kilometr ulicami Szczecina. Dziś marsz pod względem frekwencji jest największy w Polsce.

Jak mówi ks. Tomasz, marsz dla życia jest odpowiedzią na to, o co prosił św. Jan Paweł II w encyklice „Evangelium vitae”, wyjściem na zewnątrz i świadectwem. – To jest manifestacja wartości życia, które dzisiaj są negowane przez cywilizację śmierci – mówi ks. Kancelarczyk. – I jest to marsz dla życia, a nie przeciw komuś. Manifestujemy wartość życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Ksiądz tłumaczy także, co oznacza hasło tegorocznego marszu: „Piękni od poczęcia”. – Dla Pana Boga wszyscy jesteśmy piękni. Każdy z nas to jego ukochane dziecko. Niezależnie od tego, w jakim jest stanie zdrowia i czy jest to człowiek, który się jeszcze nie narodził. To jest bardzo ważne i trzeba o tym głośno mówić dziś, kiedy to życie jest zabijane – dodaje kapłan.

Marsz dla życia zapoczątkował także działalność fundacji Bractwo Małych Stópek. – Po pierwszych marszach zaczęło się do mnie zgłaszać coraz więcej osób, matek, ich rodzin i znajomych, które potrzebowały pomocy – mówi ks. Tomasz. – Chodziło zarówno o pomoc materialną, jak i wsparcie psychicznezawartość zablokowana

Autor: Tomasz Duklanowski


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się