Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Ujawniono kolejne zaniedbania ws. reprywatyzacji

Dodano: 17/04/2018 - numer 2003 - 17.04.2018
REPRYWATYZACJA \ Wczoraj komisja weryfikacyjna zajęła się kamienicą przy ul. Dahlberga 5 (warszawska Wola). Mimo że miasto jest właścicielem 1/3 nieruchomości, przez dziewięć lat nie otrzymało od jej zarządcy ani grosza z zebranych czynszów. Ratusz nie reagował również na skargi lokatorów na wysokie podwyżki kosztów wynajmu mieszkań. Decyzję o przekazaniu części kamienicy przy ul. Dahlberga 5 w prywatne ręce warszawski ratusz podjął w 2006 r. Miasto zachowało 1/3 udziału w tej nieruchomości. Komisja weryfikacyjna, zajmująca się stołeczną reprywatyzacją, dotarła jednak do informacji, że przez dziewięć lat miasto nie otrzymało od zarządcy ani grosza z zebranych czynszów. Urzędnicy Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydent miasta, mieli nie reagować również na skargi lokatorów kamienicy, którzy po
     

50%
pozostało do przeczytania: 50%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze