Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Malarstwo jest we mnie

Dodano: 21/04/2018 - numer 2007 - 21.04.2018
„Gdy zamykam oczy, widzę jeszcze więcej” – tak brzmi artystyczne motto Kamili „Doro” Złotnickiej z Warszawy. W malarstwie najchętniej posługuje się techniką suchego pastelu. Używa też farb olejnych i akrylowych. O fotografii mówi, że to jej szkicownik. Jest członkiem Związku Plastyków Artystów RP, a także Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Pamięta Pani swój pierwszy obraz i sytuację, w jakiej go Pani wykonała? Parę dni temu robiłam porządki w swoich pracach i wpadł mi w ręce pierwszy obraz. Namalowałam go na niewielkiej tekturce farbami temperowymi. Z rozrzewnieniem przypomniały mi się lata 80. i ta mozolna próba odwzorowania pocztówkowego widoku gór.   Posługuje się Pani różnymi technikami. Która najpełniej wyraża Pani wrażliwość? Początki moich spotkań z farbami to pejzaże
     

25%
pozostało do przeczytania: 75%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze