Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Uhonorują Aleksego Rżewskiego

Dodano: 21/04/2018 - numer 2007 - 21.04.2018
Prawdopodobnie w przyszłym roku w Łodzi na rogu ul. Struga i al. Kościuszki stanie pomnik pierwszego prezydenta miasta w II Rzeczypospolitej Aleksego Rżewskiego. Innym pomysłem na uhonorowanie tej ważnej dla Łodzi osobistości jest nadanie imienia Rżewskiego jednemu z łódzkich parków, które będą szczególnie eksponowane podczas tzw. Zielonego Expo w 2024 r. Prawdopodobnie uczniowie łódzkich szkół wezmą też udział w konkursie dotyczącym wiedzy o odzyskaniu w Łodzi niepodległości i roli, jaką odegrał w tym wydarzeniu Aleksy Rżewski. Jeszcze inną inicjatywą jest nadanie jednemu z łódzkich tramwajów imienia Aleksego Rżewskiego. Wcześniej tramwaj linii nr 11 podczas Roku Tuwima nosił imię poety. Nim jednak dojdzie do tych wszystkich wydarzeń, sprawa ma zostać przedyskutowana na komisji kultury
     

85%
pozostało do przeczytania: 15%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze