Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Tysiące ryb trafią do dolnośląskich rzek

Dodano: 21/04/2018 - numer 2007 - 21.04.2018
Do sześciu dolnośląskich rzek, m.in. do Nysy Kłodzkiej, są wypuszczane młode pstrągi potokowe. Najbliższa akcja zarybiania zaplanowana jest na najbliższy poniedziałek nad Ścinawką. Pstrągów, których kiedyś nie brakowało w górskich potokach, jest coraz mniej. – Powodem są m.in. susze i niski stan wód, działalność kłusowników, zanieczyszczenia ściekami komunalnymi i nieprzemyślane inwestycje hydrotechniczne – wylicza Rafał Borkacki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, wspierającego finansowo akcję ratowania pstrągów. – Zarybianie jest konieczne. Siedliska pstrąga są niszczone podczas remontów w obrębie koryt rzek, prowadzonych z użyciem ciężkiego sprzętu. Także profilowanie i wyrównywanie dna oraz brzegów rzek może prowadzić do nieodwracalnych
     

34%
pozostało do przeczytania: 66%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze