Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Będzie strajk

Dodano: 21/04/2018 - numer 2007 - 21.04.2018
Zakładowe organizacje związkowe działające w hucie Pokój w Rudzie Śląskiej zapowiedziały 24-godzinny strajk ostrzegawczy, który odbędzie się 7 maja o godz. 6 rano. Do protestu dołączyć mają również pracownicy spółek zależnych. Jak podało biuro prasowe śląsko-dąbrowskiej Solidarności, do protestu nie dojdzie, jeżeli wcześniej uda się zawrzeć porozumienie płacowe. W niedawnym referendum za rozpoczęciem akcji strajkowej opowiadała się większość pracowników i spółek zależnych. Kompromisu – także z udziałem mediatora – nie udało się osiągnąć. Chodzi o podwyżkę wysokości 300 zł brutto dla osób, których zarobki są niższe od przeciętnego wynagrodzenia w sektorze. Huta Pokój należy do Grupy Kapitałowej Węglokoksu i próbuje odrobić straty z poprzednich lat, realizując proces
     

71%
pozostało do przeczytania: 29%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze