Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Sędzia „zapomniał” o obligacjach. Jest wyrok – kary nie poniesie!

Dodano: 21/04/2018 - numer 2007 - 21.04.2018
SPRAWIEDLIWOŚĆ \ Kuriozalnych historii z udziałem sędziów ciąg dalszy. Były prezes Sądu Okręgowego w Świdnicy przez kilka lat nie ujawnił w oświadczeniach majątkowych posiadanych papierów wartościowych, a gdy został z tego powodu odwołany, niektóre media dopatrzyły się w tym zemsty obecnej władzy. Wczoraj sędzia Anatol Gul został uznany za winnego „przewinienia służbowego”, ale równocześnie odstąpiono od wymierzenia kary. Uzasadnienie takiej wyrozumiałości kolegów po fachu co najmniej zaskakuje. Sędzia Anatol Gul jeszcze niedawno był prezesem Sądu Okręgowego w Świdnicy – funkcję pełnił od 2016 r. W połowie lutego został jednak odwołany ze stanowiska, a media sympatyzujące z opozycją natychmiast podniosły larum. Sugerowano wręcz, że decyzja ministra sprawiedliwości nie miała uzasadnienia
     

25%
pozostało do przeczytania: 75%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze