Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Wszyscy dostaną pieniądze

Dodano: 30/04/2018 - numer 2014 - 30.04.2018
Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski zapewnił w Katowicach, że wszystkie osoby ustawowo uprawnione do 10-tysięcznej rekompensaty za utracone prawo do bezpłatnego węgla otrzymają to świadczenie, nawet jeżeli złożyły – lub dopiero złożą – wniosek po terminie. Wiceminister odniósł się w ten sposób do informacji, że ponad 200-osobowa grupa osób – głównie wdów po emerytach górniczych – mimo pozytywnej decyzji o przyznaniu świadczenia nie może otrzymać pieniędzy. Wypłacająca budżetowe środki na ten cel Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK) musiała bowiem do końca marca rozliczyć dotację i zwrócić niewykorzystane środki do budżetu państwa. Tym samym przestała wypłacać rekompensaty, choć należą się one osobom, które uzyskały pozytywne decyzje. Dotyczy to wypadków, kiedy np. weryfikacja
     

85%
pozostało do przeczytania: 15%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze