Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Pohandlujemy cudzym gazem

Dodano: 30/04/2018 - numer 2014 - 30.04.2018
ENERGETYKA \ Po 2022 r. podstawowymi źródłami gazu w Polsce będą terminal LNG w Świnoujściu i gazociąg Baltic Pipe. Premier Mateusz Morawiecki chce, aby surowiec, szczególnie ten sprowadzany z USA, był dostarczany przez Polskę również innym państwom w regionie. Polska otwiera ramiona dla dostawców gazu ze Stanów Zjednoczonych i chciałaby być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego na Europę Środkową – powiedział premier podczas polsko-amerykańskiego szczytu gospodarczego. Podkreślił, że obecnie kraje naszego regionu wyraźnie dostrzegają brak równowagi w dostawach, a Stany Zjednoczone mają możliwości eksportowe takiej ilości gazu, która zaspokajałaby europejskie potrzeby. Pomysł na stworzenie w Polsce centrum dystrybucyjnego gazu niedługo może się zrealizować. Już teraz dostarczamy gaz
     

34%
pozostało do przeczytania: 66%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze