Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Na drodze do Via Carpatia

Dodano: 02/05/2018 - numer 2015 - 02.05.2018
W zeszłym tygodniu minister infrastruktury podpisał umowę na wykonanie koncepcji programowej odcinka drogi S19 od węzła Dukla do granicy państwa. To ważna wiadomość dla tych, którzy czekają na Via Carpatia, jeden z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w ramach projektu Trójmorza. Inicjatywy bliskiej współpracy krajów Europy Środkowo-Wschodniej leżących między Bałtykiem, Adriatykiem i Morzem Czarnym. Trójmorze już działa – efektem współpracy jest wzmocnienie wschodniej flanki NATO, w tym Polski, krajów bałtyckich, Rumunii i Bułgarii. Projekt Trójmorza to także wspólne działanie w celu zapewnienia źródeł energii i budowy infrastruktury drogowej. Via Carpatia połączy systemy komunikacyjne regionu, a przez odnogi także inne kraje. Pomysł
     

79%
pozostało do przeczytania: 21%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze