​Trzy filary wsparcia niepełnosprawnych

numer 2026 - 16.05.2018Gospodarka

POMOC SPOŁECZNA System pomocy dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin będzie się opierał na trzech filarach: solidarnościowym funduszu wsparcia osób niepełnosprawnych, pakiecie społecznej odpowiedzialności oraz programie Dostępność+ – powiedziała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

Jak podkreśliła minister rodziny, pracy i polityki społecznej, zgodnie z deklaracją złożoną przez premiera Mateusza Morawieckiego do 15 maja miały być przedstawione kompleksowe propozycje dotyczące budowy systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin. – Dlatego dziś prezentujemy mapę drogową budowy tego systemu. Chcemy, by ten system opierał się na trzech filarach. Pierwszy z nich to solidarnościowy fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych. Kolejny to pakiet społecznej odpowiedzialności, a ostatnim takim filarem jest program Dostępność+ – powiedziała Rafalska.

Szefowa MRPiPS poinformowała, że od 2020 r. środki z solidarnościowego funduszu wsparcia osób niepełnosprawnych będą przeznaczane na najważniejsze potrzeby tych osób i ich rodzinzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się