​Debata na forum ONZ i spotkania z Polonią

numer 2026 - 16.05.2018Świat

DYPLOMACJA Andrzej Duda wraz z małżonką rozpoczyna dziś pięciodniową wizytę w USA. Choć jej głównym punktem będzie prowadzona przez polskiego prezydenta jutrzejsza debata nt. bezpieczeństwa w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, nie zabraknie spotkań z amerykańską Polonią. Para prezydencka złoży kwiaty m.in. przed pomnikiem Katyńskim w Jersey City.

Jutrzejsza debata w Nowym Jorku zostanie zorganizowana w ramach miesięcznego przewodnictwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, które Polska objęła 1 maja. Tematem głównym dyskusji będzie rola prawa międzynarodowego w utrzymaniu międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa.

– To będzie bardzo ciekawe wystąpienie. Na pewno znajdzie się w nim wiele wątków ważnych dla Polaków – uchylił rąbka tajemnicy prezydencki minister prof. Krzysztof Szczerski. – Do udziału w debacie zapisało się ponad sto państw, więc będzie to bardzo duża dyskusja, w której nie zabraknie spraw ważnych dla jej uczestników. Dla nas priorytetem jest kwestia stabilności w naszej części świata – dodał.

Zanim jednak dojdzie do debaty na forum ONZ, para prezydencka spotka się z przedstawicielami amerykańskiej Polonii. Dziś po południu czasu polskiego zaplanowano m.inzawartość zablokowana

Autor: kw


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się