fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

TVP nie wyrzuci Rachonia

numer 2026 - 16.05.2018Temat Dnia

Nie ustają ataki personalne na Michała Rachonia. Dziennikarza TVP zaatakowali głównie przedstawiciele opozycji, którzy zażądali jego odsunięcia od prowadzenia programu „Woronicza 17”. – Politycy nie mają wpływu na obsadzanie stanowisk redaktorskich w TVP ani na dobór gości pojawiających się w audycjach telewizji publicznej – poinformował zespół prasowy TVP Info.

Historia rozpoczęła się od niedzielnego programu, w którym Michał Rachoń zapytał posłów opozycji o sprawę mieszkania Stanisława Gawłowskiego. Przypomnijmy, że w apartamencie sekretarza generalnego PO, który wynajmował lokatorom, świadczono usługi seksualne. Sprawę ujawnili dziennikarze Radia Szczecin, potwierdzając ją w kilku źródłach. W poniedziałek siedzący w areszcie Gawłowski napisał w oświadczeniu, że nie miał pojęcia o procederze. „Kategorycznie stwierdzam, że nie miałem żadnej wiedzy o tym, aby w wynajmowanym mieszkaniu świadczone były przez najemcę usługi wątpliwe moralnie. Nie miałem żadnych sygnałów i informacji o tym, że w wynajmowanym mieszkaniu dochodzi do jakichkolwiek nieprawidłowości” – napisał. Twierdzi też, że rozwiązał umowę z kobietą wynajmującą mieszkanie.

Tymczasem całe niezadowolenie w związku z opisaną sytuacją spadło na dziennikarzy Michała Rachonia i Tomasza Duklanowskiegozawartość zablokowana

Autor: Jacek Liziniewicz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się