fot. YouTube/d

Jaśkowiak skłócił poznaniaków

ROZMOWA \ Z Tadeuszem Zyskiem, kandydatem na prezydenta Poznania popieranym przez Prawo i Sprawiedliwość, rozmawia Grzegorz Broński

numer 2030 - 21.05.2018Polska

Wykazanie jakości rządów Jacka Jaśkowiaka będzie wyjątkowo łatwe. Kiedyś sformułował 20-30 postulatów do realizacji, a praktycznie żadnego nie wykonał. Za to realizuje przedsięwzięcia bardzo kontrowersyjne.

Stworzył Pan znaną w całej Polsce firmę, mógłby prowadzić dostatnie, a przede wszystkim spokojne życie. Pewnie przyjaciele się zastanawiają, po co Panu teraz polityka?

To pytanie ostatnio słyszę najczęściej (śmiech). Nadszedł czas na sukcesję, firmę przejęły dzieci, a wiele osób namawiało mnie, abym podjął wyzwanie, gdyż Poznań jest w dużym dołku z powodu działalności obecnego prezydenta. Sugerowano, że dysponuję umiejętnościami, kwalifikacjami oraz możliwością współdziałania z rozmaitymi środowiskami i mogę zaproponować Poznaniowi nowy kierunek rozwoju. I wygrać.

Lista najważniejszych kandydatów jest już znana. Pan, Jacek Jaśkowiak reprezentujący koalicję Platformy i Nowoczesnej, Jacek Pucek jako kandydat niezależny. Niespodziewanie nad startem zastanawia się Joanna Schmidt, która opuściła Nowoczesną. To chyba niespodzianka?

Pani Schmidt, razem z Ryszardem Petru, próbują pokazać, że istnieją i przez kandydowanie ocenić szansę na założenie nowej partii. Schmidt miała szansę na wygraną trzy lata temu, gdy osiągnęła najlepszy wynik w Poznaniu w wyborach parlamentarnych. Była wtedy na fali. Obecnie nie sądzę, aby przekroczyła próg 10 proc.

Ale karty nie są jeszcze rozdane?

Tak naprawdę nie wiemy, jakie są obecnie preferencje wyborcze poznaniaków, którzy podejmują decyzje w ostatniej chwili. Dowodem są wybory sprzed czterech lat. Dzień przed ciszą wyborczą opublikowano sondaż, który dawał zdecydowane zwycięstwo Ryszardowi Grobelnemu, a wynik był zgoła odmienny. To świadczy o obserwowaniu przez poznaniaków tego, co się dziejezawartość zablokowana

Autor: Grzegorz Broński


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się