Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Maduro przekupił głodnych Wenezuelczyków

Dodano: 22/05/2018 - numer 2031 - 22.05.2018
CARACAS \ Prezydent Wenezueli Nicolás Maduro wygrał niedzielne wybory prezydenckie i tym samym otrzymał mandat na kolejne 6 lat. Nic w tym dziwnego, skoro Maduro zaoferował każdemu swojemu wyborcy nagrodę pieniężną o wartości 10-krotnej pensji minimalnej i wmówił, że bez niego ludzie umrą z głodu. W niedzielę Wenezuelczycy zagłosowali w wyborach prezydenckich. Wyniki głosowania nie były żadnym zaskoczeniem, gdyż okazało się, że kolejną 6-letnią kadencję będzie sprawował dotychczasowy prezydent kraju Nicolás Maduro. Zdaniem komisji wyborczej na socjalistę zagłosowało 68 proc. wyborców, a na dalekim drugim miejscu znalazł się Henri Falcon, który uzyskał ponad 40 proc. głosów mniej od następcy Hugo Chaveza. Niezwykle niska okazała się jednak frekwencja
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze