Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Prowadzący Dom Schronienia przed sądem

Dodano: 26/05/2018 - numer 2035 - 26.05.2018
Przed zgierskim sądem stanął wczoraj 44-letni Marek N., prowadzący m.in. Dom Schronienia w Zgierzu. Łódzka prokuratura oskarżyła go o bezprawne pozbawienie wolności podopiecznej placówki oraz oszustwa i przywłaszczenia. Pierwsza ofiara oskarżonego to podopieczna placówki, którą N. prowadził w Działach Czarnowskich. Została uprowadzona, odcięta od świata i nie wolno się jej z nikim komunikować. Kolejna pokrzywdzona to podopieczna Domu Schronienia Samotnych, Starszych i Potrzebujących im. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Zgierzu. Oskarżony nakłonił pokrzywdzoną do sprzedaży spółdzielczego prawa do lokalu, a potem dysponował uzyskanymi w ten sposób pieniędzmi. Kolejne zarzuty dotyczą przywłaszczenia świadczeń wypłacanych podopiecznym. Akt oskarżenia obejmuje tylko część zarzutów, które zostały
     

68%
pozostało do przeczytania: 32%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze