Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Apel ws. kopalni Krupiński

Dodano: 26/05/2018 - numer 2035 - 26.05.2018
Jesteśmy poważnie zaniepokojeni tym, co się dzieje z kopalnią Krupiński k. Żor. Zamknięto ją w ub.r,. a teraz trwają rozmowy o jej sprzedaży. Mamy przykład Huty Katowice w Dąbrowie, która doprowadzona do tragicznej sytuacji za rządów SLD została sprzedana za symboliczną złotówkę, a teraz kupiona przez hinduskiego potentata przynosi ogromne zyski – podkreśla Barbara Słowik, przewodnicząca Klubu „Gazety Polskiej” w Dąbrowie Górniczej, który wystąpił z apelem ws. kopalni. Barbara Słowik zwraca uwagę na wypowiedź przedstawiciela przyszłego właściciela Tamar Resources, który mówił, że zamierza eksploatować Krupińskiego jako wydajną i nowoczesną kopalnię, co sprawi, że spółka będzie bardziej odporna na wahania rynku. – Apelujemy do posłów i senatorów PiS o interwencję ws. sprzedaży. Jesteśmy za
     

83%
pozostało do przeczytania: 17%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze