fot. Peter Nicholls/Reuters

Prawicowy aktywista trafił do więzienia

Media \ Wolność słowa po brytyjsku

numer 2036 - 28.05.2018Świat

Prawicowy aktywista oraz założyciel English Defence League Tommy Robinson został w piątek aresztowany przez brytyjską policję, a następnie skazany na 13 miesięcy więzienia za relacjonowanie procesu gangu muzułmańskich gwałcicieli, jaki odbywał się w sądzie w Leeds.

W piątek przed budynkiem sądu w Leeds pojawił się Tommy Robinson, który jest założycielem prawicowej English Defence League (EDL), organizacji sprzeciwiającej się islamowi, prawu szariatu, jak i ekstremizmowi islamskiemu. Na zlecenie kanadyjskiego portalu The Rebel Media aktywista relacjonował przebieg procesu gangu dziewięciu muzułmańskich gwałcicieli. Osoby dopuściły się procederu – tzw. child grooming – polegającego na uwodzeniu dzieci w internecie, które później były wykorzystywane seksualnie. Warto zauważyć, że nie był to odosobniony przypadek na Wyspach Brytyjskich. W poprzednich latach rozbito podobne grupy działające w Rotherham, Rochdale, Oksfordzie oraz Newcastle, gdzie ofiarami padło ok. 700 kobiet i dziewczynek.

Po ponadgodzinnej transmisji na żywo sprzed sądu w Leeds prawicowy aktywista został zatrzymany przez policję za rzekome naruszenie spokoju. – To jest niedorzeczne, nic nie powiedziałem, nie zrobiłem niczego złego – krzyczał Tommy Robinson, gdy wpychano go do policyjnego radiowozu. Policja West Yorkshire odmówiła komentarza w tej sprawiezawartość zablokowana

Autor: Paweł Kryszczak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->