Wakacji w Senacie nie będzie

numer 2045 - 08.06.2018Świat

WASZYNGTON Lider większości senackiej Mitch McConnell ogłosił, że w tym roku nie będzie tradycyjnej sierpniowej przerwy w pracy Senatu. Politycy będą musieli zostać w Waszyngtonie ze względu na ogromne opóźnienia w przyjmowaniu ustaw i potwierdzaniu prezydenckich nominacji.

Głównym powodem, dla którego senatorowie nie wrócą w sierpniu do domów, są finanse. We wrześniu kończy się bowiem ważność wielu dotychczasowych ustaw budżetowych i jeżeli senatorowie nie uchwalą nowych, to organizacje i programy rządowe, które są nimi objęte, stracą źródło finansowania. W normalnych okolicznościach sprawa byłaby już dawno zakończona, ale odkąd prezydentem został Donald Trump, każda debata nad budżetami jest trudnym zadaniem. Punktem obowiązkowym stały się już bowiem dyskusje między prezydentem i jego stronnikami, chcącymi pieniędzy na ochronę granic, Demokratami, którzy nie chcą się na to zgodzić, i tzw. fiskalnymi konserwatystami, którzy chcą radykalnego ograniczenia wydawanych przez rząd pieniędzy.

Innym powodem jest to, że proces potwierdzania przez Senat nominacji prezydenckich (w administracji, dyplomacji i sądach) przebiega wyjątkowo powoli i wiele kluczowych stanowisk pozostaje nadal nieobsadzonych. Powodem opóźnień znowu jest niechęć Demokratów do Trumpazawartość zablokowana

Autor: wm


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama