Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Strajk, ale w imię czego?

Dodano: 11/06/2018 - numer 2047 - 11.06.2018
Władze Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego zaprotestowały przeciwko Konstytucji dla Nauki. Po inicjatywie grona profesorskiego swój strajk rozpoczęła kilkuosobowa grupa studentów, na których czele stanął łódzki działacz Federacji Młodych Socjaldemokratów, czyli młodzieżówki Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Mimo że krzykliwa grupka usiłuje przekonywać żaków do sprzeciwu, ci szczęśliwie nie dają się wciągnąć w awanturę lewicowych aktywistów. Poparcie dla ustawy ministra Gowina już dawno wyraziły największe organizacje studenckie m.in. Studenci dla Rzeczypospolitej, Niezależne Zrzeszenie Studentów, Parlament Studentów RP i wiele innych. Ich liderzy zgodnie podkreślają, że Konstytucja dla Nauki zawiera liczne rozwiązania prostudenckie oraz takie, które przełożą się na poprawę jakości
     

35%
pozostało do przeczytania: 65%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze