Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Cierpliwość nagrodzona, będzie premia na wakacje

Dodano: 13/06/2018 - numer 2049 - 13.06.2018
Jastrzębska Spółka Węglowa podpisała porozumienie płacowe z organizacjami związkowymi, kończące spór zbiorowy rozpoczęty w połowie kwietnia br. Porozumienie gwarantuje górnikom podwyżki, a przede wszystkim zapobiega strajkowi w firmie. W JSW, w której płace należą do najwyższych w polskim górnictwie, związki domagały się aż 15-proc. podwyżki. Dlatego negocjacje były trudne, zwłaszcza że eksperci ostrzegali, iż może to doprowadzić do zapaści spółki, która dopiero co odrobiła ogromne straty z lat rządów PO-PSL. Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski podkreślał, że ewentualne podwyżki muszą być efektem wyważenia między godnymi zarobkami a inwestycjami i wyzwaniami rozwojowymi spółki. – Dzisiaj rzeczywiście JSW ma dobrą sytuację, ale musimy
     

28%
pozostało do przeczytania: 72%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze