fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Polska walczy o przyśpieszenie prac

BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE \ Kiedy dyrektywa ws. Nord Stream 2

numer 2049 - 13.06.2018Gospodarka

Polska na poniedziałkowym spotkaniu ministrów ds. energii krajów Unii Europejskiej w Luksemburgu zaapelowała o przyśpieszenie prac nad nowelizacją dyrektywy gazowej, która jest wymierzona w projekt gazociągu Nord Stream 2.

Do apelu dołączyło 10 innych krajów UE. Z kolei przeciw szybkim pracom wypowiedziały się cztery państwa, w tym Niemcy. Choć Parlament Europejski przedstawił już swoje stanowisko w sprawie nowych przepisów, to w Radzie UE prace toczą się wolno. Za takie tempo odpowiada bułgarska prezydencja.

– W sumie 11 krajów, razem z Polską, opowiedziało się za tym, że dyrektywa gazowa jest już projektem, który należałoby skierować do dyskusji politycznej – powiedział wiceminister energii Michał Kurtyka. Jak mówił, część krajów uważa inaczej niż tych 11, które opowiedziały się za szybkim procedowaniem. – To są cztery kraje. Nie będzie żadnym zaskoczeniem, jeśli powiem, że w tej grupie są Niemcy – dodał. Według PAP przeciwko szybkiemu procedowaniu dyrektywy opowiedziały się także: Austria, Belgia i Holandiazawartość zablokowana

Autor: Piotr Chmielarz


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

-->