Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Polskie e-auta z tajwańskimi silnikami

Dodano: 13/06/2018 - numer 2049 - 13.06.2018
INWESTYCJE \ Tajwański koncern ulokuje w Polsce duże inwestycje w związku z realizowanym przez polski rząd programem elektromobilności – powiedział Henry Chen, przedstawiciel MSZ Tajwanu. Chen zaznaczył, że chodzi o koncern z branży technologicznej, który zamierza produkować akumulatory do polskich pojazdów elektrycznych. Byłaby to jedna z największych inwestycji tajwańskich firm w Polsce. Obecnie w Warszawie i innych polskich miastach ulokowano sześć dużych inwestycji z tajwańskim kapitałem. Chen, który był szefem Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej w Polsce, wyjaśnił, że odkąd Polska i Tajwan pod koniec 2016 r. podpisały porozumienie o unikaniu podwójnego opodatkowania, znacznie wzrosła wymiana handlowa
     

44%
pozostało do przeczytania: 56%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze