fot. Jakub Szymczuk/KPRP/d

UE zniekształca obraz Polski

SĄDOWNICTWO \ Porównywanie Polski z Turcją jest całkowicie nieuzasadnione

numer 2049 - 13.06.2018Temat Dnia

Obraz polskiego sądownictwa po ostatnich reformach jest w Europie zniekształcony – mówił rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa Maciej Mitera w rozmowie z Dorotą Kanią na antenie Polskiego Radia 24.

Maciej Mitera, rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa, stwierdził w rozmowie z Dorotą Kanią w Polskim Radiu 24, że po ostatnich reformach obraz polskiego sądownictwa jest w Europie zniekształcony. – Szef Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa niemalże porównał nas z Turcją […], a w Polsce nie mamy do czynienia z takimi sytuacjami, jak aresztowania sędziów czy wyrzucanie ich na bruk. Nie ma też procesów politycznych wobec sędziów mających odmienne zdanie niż aktualnie rządzący – zaznaczył. Dodał również, że Polska pozostaje członkiem Sieci.

Nawiązując do spotkania Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa, które odbyło się w Lizbonie na przełomie maja i czerwca, rzecznik KRS zaznaczył, że Polska została na nie zaproszona jako „normalny, prawowity członek organizacji, który miał dokonać wyboru nowego przewodniczącego, przyjąć sprawozdanie finansowe i zająć się wyzwaniami sądownictwa na przyszłość”zawartość zablokowana

Autor: Dorota Łomicka


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

-->