Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Elity III RP proszą KE o interwencję

Dodano: 14/06/2018 - numer 2050 - 14.06.2018
DONOS \ Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski oraz Lech Wałęsa napisali do Komisji Europejskiej, by ta obroniła Polskę przed obecnym rządem. Chodzi o ustawę o Sądzie Najwyższym, która 3 lipca wejdzie w życie. „Ustawa o Sądzie Najwyższym ostatecznie zniesie w Polsce zasadę trójpodziału władzy i istotę demokratycznego państwa prawa. Zasadę, która stanowi tożsamość Unii Europejskiej jako instytucji oraz idei zjednoczonych państw” – czytamy w liście m.in. byłych prezydentów: Bronisława Komorowskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego oraz Lecha Wałęsy do Komisji Europejskiej, opublikowanym przez „Gazetę Wyborczą”. Autorzy listu proszą KE o obronę Polski przed obecnym rządem. „Mechanizmy obrony państwa prawa w Polsce okazały się zbyt słabe. Pomimo silnego oporu i głośnego sprzeciwu
     

48%
pozostało do przeczytania: 52%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze