Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Oś chętnych do zatrzymania migrantów

Dodano: 15/06/2018 - numer 2051 - 15.06.2018
fot. Leonhard Foeger/Reuters
fot. Leonhard Foeger/Reuters
Szefowie resortów spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer, Włoch Matteo Salvini i Austrii Herbert Kickla utworzyli „oś chętnych”, która ma współpracować w zwalczaniu nielegalnej imigracji oraz zabezpieczeniu granic zewnętrznych Unii Europejskiej. O nowej inicjatywie poinformowano podczas konferencji prasowej kanclerza Austrii Sebastiana Kurza oraz przewodniczącego Unii Chrześcijańsko-Społecznej w Bawarii (CSU) Horsta Seehofera, która miała miejsce w środę w Berlinie. Szef resortu spraw wewnętrznych Niemiec mówił o „osi chętnych”, w której znaleźli się również szefowie MSW Włoch i Austrii. – Współpraca ma się rozciągnąć na kwestie bezpieczeństwa oraz zagrożenia terrorystycznego – podkreślał Seehofer. Koncepcja „osi chętnych” pomiędzy Rzymem, Wiedniem oraz Berlinem została przyjęta z
     

30%
pozostało do przeczytania: 70%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze