Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Łodzianie jeżdżą starymi tramwajami

Dodano: 22/06/2018 - numer 2057 - 22.06.2018
Sprowadzanie z Niemiec starych tramwajów oraz wynajmowanie autobusów – taką politykę „unowocześniania” taboru prowadzi łódzkie MPK. Dodatkowo miejscy urzędnicy nie podjęli współpracy z rządem ws. stworzenia programu dotyczącego wprowadzania niskoemisyjnego transportu. Prezydent Zdanowska podczas medialnych wystąpień zapowiada, że zakupi autobusy elektryczne, podczas gdy inne miasta mają już taki tabor lub rozpisały przetargi na jego zakup. Niestety między konferencjami umknęła prezydent Łodzi możliwość uzyskania znacznego dofinansowania rządowego przeznaczonego na zakup autobusów elektrycznych. Prezydent Zdanowska zamiast pozyskać te środki, woli wymieniać tabor, kupując i remontując stare tramwaje z Niemiec. Władzom miasta się wydaje, że w ten sposób unowocześniają park maszynowy MPK. To
     

34%
pozostało do przeczytania: 66%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze