Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

UE odpowie na wyższe cła USA

Dodano: 26/06/2018 - numer 2060 - 26.06.2018
HANDEL \ Władze Unii Europejskiej zareagują na każde posunięcie USA zmierzające do podniesienia ceł na samochody montowane w UE – powiedział Jyrki Katainen, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej. O reakcji UE na ewentualne podniesienie amerykańskich ceł na auta produkowane w Europie Katainen powiedział w wywiadzie dla francuskiej gazety „Le Monde”. – Jeśli USA zdecydują się podnieść cła importowe, nie będziemy mieli innego wyjścia, jak tylko zareagować – powiedział. Ta zapowiedź oznacza eskalację wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. – Nie chcemy prowadzić handlowej wojny publicznie, za pośrednictwem Twittera. Musimy skończyć z tą eskalacją – dodał Katainen. Jego zdaniem, jeśli amerykańskie cła zaczną obowiązywać, to w 
     

46%
pozostało do przeczytania: 54%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze