Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Narkomafia w rosyjskiej ambasadzie

Dodano: 29/06/2018 - numer 2063 - 29.06.2018
NIEMCY \ Przybywający w Berlinie domniemany organizator przemytu kanałami dyplomatycznymi 400 kg kokainy z Argentyny do Rosji boi się powrotu do Moskwy i chce stanąć przed niemieckim sądem. Zgromadzone w trakcie śledztwa dowody świadczą o tym, że od lat używano rosyjskiej poczty dyplomatycznej do przemytu dużych ilości narkotyków. W najbliższym czasie sąd w Berlinie rozpatrzy wniosek o ekstradycję do Rosji Andrieja Kowalczuka oskarżanego o zorganizowanie przemytu kokainy za pośrednictwem rosyjskiej ambasady w Buenos Aires. „Pan Kowalczuk jest gotów uczestniczyć w postępowaniu przed niemieckim sądem, ponieważ tylko tu może liczyć na sprawiedliwy proces” – stwierdza w piśmie skierowanym do sądu adwokat Kowalczuka. Jak dodaje, „oskarżony jest bardzo zainteresowany sprawiedliwym śledztwem,
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze