Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Poza kolejką do lekarza

Dodano: 03/07/2018 - numer 2066 - 03.07.2018
Urząd Wojewódzki przypomina, że od 1 lipca weszły nowe ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Jak podkreśla Stanisław Szwed, poseł Prawa i Sprawiedliwości z Bielska-Białej i sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w ten sposób rząd wywiązuje się z zobowiązań podjętych w rozmowach z tą grupą społeczną. Na zabezpieczenie potrzeb osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności Narodowy Fundusz Zdrowia przeznaczył dodatkowe środki – ponad 1,5 mld zł. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wyroby medyczne oraz na bezlimitową rehabilitację (przez zwiększanie wartości już obowiązujących umów lub zawieranie nowych kontraktów). W naszym regionie śląski oddział NFZ zwiększył budżet na refundację wyrobów medycznych o ponad 21 mln zł, na rehabilitację
     

29%
pozostało do przeczytania: 71%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze