Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Porozmawiają o zabytkach techniki

Dodano: 04/07/2018 - numer 2067 - 04.07.2018
O dobrych i złych przykładach na to, co dzieje się z zabytkami przemysłu i techniki na terenie Polski, porozmawiają specjaliści w ramach tegorocznego Dolnośląskiego Festiwalu Architektury. Konferencja tematyczna odbędzie się w Wałbrzychu na początku października.   „Dziedzictwo przemysłowe i techniczne – rewitalizacja, architektura, wyposażenie” – taki tytuł nosi przygotowywana konferencja. Miejsce spotkania nie jest przypadkowe, bo chodzi o Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, które jest przykładem na to, jak dawne zakłady przemysłowe mogą zyskać drugie życie dzięki umiejętnemu przystosowaniu dawnych obiektów do nowych potrzeb. Wałbrzych sam w sobie będzie zresztą bohaterem tegorocznej edycji festiwalu, którego hasłem przewodnim jest „miasto poprzemysłowe”. W trakcie
     

58%
pozostało do przeczytania: 42%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze